Konferencje związane z suplementacją w sporcie

Firma MTS zajmuje się między innymi organizacją imprez i konferencji sportowych. Ich tematyka może być różna, w zależności od potrzeb klienta. Jedną z najczęściej wykorzystywanych na konferencjach kwestii jest suplementacja. Temat ten jest niezwykle istotny z punktu widzenia nie tylko zaawansowanych sportowców, ale również tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, a przede wszystkim z suplementacją. Konferencje takie zwiększają świadomość uczestników, edukują ich i dają możliwość wymiany zdań oraz poglądów, co ma wpływ nie tylko na samych zaproszonych, ale również na całą instytucję sportu.

Konferencje związane z suplementacją w sporcie trwają zazwyczaj minimum dwa dni ze względu na obszerną tematykę. Podczas tego wydarzenia poruszanych jest szereg niezwykle ważnych kwestii, w tym między innymi zależności występujące między żywieniem a dyscypliną sportową. Ponadto wykłady dotyczą także problemów klinicznych w dietetyce sportowej oraz koniecznych dla sportowca składników odżywczych. Przebieg samej konferencji uzależniony jest od wymagań klienta, który ma możliwość narzucenia poruszanych tematów oraz zaproszonych gości – wykładowców. Nasza firma jest w stanie samodzielnie stworzyć plan takiego eventu, jeżeli takie właśnie jest życzenie zleceniodawcy. W trakcie konferencji prowadzone są naukowe wykłady, podczas których przedstawia się teoretyczne aspekty suplementacji. Ponadto zaproszeni goście dzielą się również praktycznymi zaleceniami, a w przerwach pomiędzy konkretnymi panelami jest czas na dyskusję i wymianę zdań. Konferencje z zakresu suplementacji sportowej, które od podstaw realizujemy samodzielnie podnoszą między innymi problemy: wskazań i przeciwwskazań do stosowania suplementów diety przez sportowców, wpływu preparatów na organizm, skutków niedoborów danych składników odżywczych, zależności między budową ciała i zdrowiem organizmu a rezultatami przyjmowania preparatów. Ponadto porusza się również kwestię badań nad skutecznością suplementów diety przeznaczonych dla osób uprawiających sport. Ciekawym fragmentem konferencji jest potwierdzanie oraz obalanie mitów dotyczących suplementacji. Każdy panel ma pewne ramy czasowe, w trakcie których przedstawiane są przemówienia poszczególnych gości. W trakcie podsumowujących i uzupełniających dyskusji wypowiadają się wszyscy chętni członkowie, a także zadają pytania skierowane do specjalistów.

Celem organizacji konferencji z zakresu suplementacji dla sportowców jest zintegrowanie środowiska akademickiego, naukowego oraz trenerskiego, co ma niebagatelny wpływ na rozwój sportu jako dziedziny pod każdym względem. Wydarzenie to dedykuje się głównie trenerom, przedstawicielom naukowym oraz reprezentantom związków sportowych. Poprzez koordynację konferencji w tej tematyce nasza firma chce podnieść świadomość i wiedzę w zakresie suplementacji oraz żywienia wśród sportowców. Jest to niełatwe wyzwanie, którego firma MTS podejmuje się już od wielu lat.

KONATKT

  • ul. Siekierkowska 75
  • 00-001 Warszawa
  • tel: 7329382913