Konferencje z zakresu zdrowego stylu życia

Zdrowie powinno być dla nas najważniejszą wartością, ponieważ bez niego trudno jest realizować swoje cele, wypełniać codzienne obowiązki czy zwyczajnie cieszyć się z życia. Aktualnie nikogo zapewne nie trzeba do tego wszystkiego przekonywać, w końcu zdrowe odżywianie staje się coraz bardziej popularne. Nastąpiła wręcz moda na taki styl życia.

Niezwykle ważne jest promowanie zdrowego trybu życia, by uczyć ludzi, co jest dla nich dobre. Firma MTS stawia sobie właśnie taki cel i realizuje go poprzez organizowanie różnego rodzaju eventów oraz konferencji z zakresu zdrowego stylu życia. Tematyka ta jest niezwykle szeroka, ponieważ dotyczyć ona może nie tylko właściwego odżywiania się czy sportu, ale także leków, nawyków i nałogów oraz wielu innych czynników, które wpływają na jakość naszego życia. Oczywiście poruszane kwestie mogą być zawężone jedynie do tego, co jest życzeniem klienta, aczkolwiek MTS realizuje konferencje również w pełni samodzielnie, według własnego planu. W związku z tym firma posiada ogólny zarys przebiegu konferencji, który ma charakter uniwersalny, stąd też zleceniodawcy rzadko chcą wprowadzać do niego jakiekolwiek zmiany.

Problematyka konferencji opiera się o kilka głównych bloków tematycznych, w tym między innymi: aktywność fizyczna, sport, turystyka i rekreacja, zdrowe odżywianie, suplementacja oraz styl życia. Każdy z bloków poruszany jest w trakcie określonych paneli, trwających średnio po półtorej godziny. W ich trakcie wykłady prowadzą zaproszeni – bądź to przez klienta, bądź przez firmę MTS – goście. Osoby te są specjalistami w dziedzinie zdrowia i poprzez swoje wypowiedzi przekazują przede wszystkim teorię, ale – co ważne – popierają ją doświadczeniami ze swojego życia zawodowego. Ostatnie 30 minut każdego panelu to czas na zadawanie gościom pytań ze strony uczestników. Ponadto w trakcie przewidziany jest czas na dyskusję. Pomiędzy panelami zaplanowane są krótkie przerwy, natomiast w połowie konferencji ma miejsce dłuższa, obiadowa przerwa. Firma MTS zapewnia również catering na wydarzeniu, co jest niezwykle istotne, ponieważ są to często kilkunastogodzinne konferencje, a zdarza się nawet, że całość trwa 2 – 3 dni.

Uczestnikiem konferencji związanej ze zdrowym trybem życia może zostać w zasadzie każdy, kto chce pogłębić swoją wiedzę w tej kwestii oraz podzielić się własnym doświadczeniem. Ponadto w wydarzeniu biorą udział osoby aktywnie związane z tematyką, czyli między innymi sportowcy, trenerzy, dietetycy i wiele innych osób, które na co dzień doradzają innym w kwestii zdrowia.

Głównym celem konferencji jest zaktywizowanie środowisk naukowych, biznesowych, samorządowych, dietetycznych czy też sportowych na rzecz promocji zdrowego trybu życia. Organizatorom zależy przede wszystkim na tym, by przedstawiane były najnowsze wyniki badań na temat wpływu stylu życia na zdrowie. Tym samym dąży się do rozpowszechniania przedstawionych zasad i do zmniejszania zachorowalności na wszelkie choroby cywilizacyjne.

KONATKT

  • ul. Siekierkowska 75
  • 00-001 Warszawa
  • tel: 7329382913